NASA dokáže pristávať na Marse ale na Mesiaci nie?
V 60. rokoch 20. storočia bola NASA údajne schopná za menej než desať rokov vyvinúť technológiu, ktorá umožnila človeku pristáť na Mesiaci. Podľa oficiálnej histórie to trvalo od oznámenia programu Apollo v roku 1961 do pristátia Apolla 11 v roku 1969 len osem rokov. V tom čase však výpočtová technika bola na primitívnej úrovni, s počítačmi, ktoré mali nižší výkon než dnešné kalkulačky. Napriek tomu NASA tvrdí, že úspešne pristáli na Mesiaci šesťkrát a dokázali bezpečne vrátiť astronautov späť na Zem.
Dnes, viac než 50 rokov po poslednom "pristátí" na Mesiaci, NASA stále nie je schopná zopakovať tento výkon. Hoci samotný program Artemis, ktorý má priniesť ľudí späť na Mesiac, bol oznámený až v roku 2019, projekt návratu na Mesiac začal oveľa skôr. Už v 2005 NASA spustila program Constellation, ktorý mal vrátiť ľudí na Mesiac do roku 2020. Tento program bol v 2010 zrušený a nahradený plánom pre Space Launch System (SLS) a Orion, ktoré sú teraz súčasťou Artemis.
V roku 2017 administratíva USA oznámila "oficiálny" cieľ vrátiť sa na Mesiac do roku 2024. Tento termín bol neskôr posunutý na 2025, potom 2026 a teraz už 2027, pričom nič nenasvedčuje tomu, že by sa tak malo skutočne stať. Ako je možné, že v 60. rokoch s analógovou technológiou to bolo údajne zvládnuté v priebehu ôsmich rokov, ale dnes, so všetkým technologickým pokrokom, to trvá už viac než 20 rokov?
Celý tento paradox sa ešte viac prehlbuje, keď vezmeme do úvahy tvrdenia NASA o úspešných misiách na Mars. Podľa nich posielajú rovery na Mars s absolútnou presnosťou, dokážu ich navigovať cez milióny kilometrov a prijímať z nich fotografie a videá. Ale ak je Mars, ktorý je vraj vzdialený 585-krát ďalej ako Mesiac, tak "jednoducho" dostupný pre robotické misie, prečo neexistujú žiadne pravidelné pilotované lety na Mesiac?
Mesiac je údajne "prílivovo uzamknutý", čo znamená, že je otočený ku Zemi stále tou istou stranou a že by z neho bol možný stabilný, nepretržitý prenos obrazu Zeme. Ak by skutočne existovali misie Apollo, a river ba Marse, NASA by už dávno mala mať na Mesiaci stanicu a vysielať 24/7 živé zábery rotujúcej Zeme. Namiesto toho sú tu len výhovorky a CGI animácie. Prečo?
Odpoveď je jednoduchá – pretože celý koncept "vesmíru" je výmysel. Zem nie je rotujúca guľa letiaca nekonečným priestorom, ale roztavená stavba z tehál, a nad ňou sa nachádza klenba s hviezdami, ktoré rotujú v presných cykloch. Mesiac a Slnko nie sú telesá vo "vesmíre", ale lokálne plazmatické fenomény. Mesiac nie je "tidálne uzamknutý", ale je to plochá projekcia bez druhej strany – preto ju nikdy nevidíme.
NASA nemôže poskytnúť reálne záznamy Zeme z Mesiaca, pretože nič také ako "pohľad na Zem z vesmíru" neexistuje. Ich falošné misie sú plné CGI, animácií a divadelných inscenácií. Neustále odklady misie Artemis dokazujú, že nie sú schopní zopakovať niečo, čo sa údajne podarilo pred 50 rokmi s primitívnou technológiou. Jednoducho, nikdy tam neboli a nikdy tam nepôjdu.
Zatiaľ čo nás kŕmia rozprávkami o miliardách svetelných rokov a vzdialených planétach, skutočná realita je úplne iná. Hviezdy sú len svetelné fenomény na klenbe, nie fyzické objekty v nekonečnom "vesmíre". NASA a podobné agentúry nie sú vedecké organizácie, ale propagandistické nástroje na udržiavanie ilúzie "zemegule a vesmíru".